Bu Rapor Dünyayı Diken Üstünde Oturtmaya Başladı! Beklenenden Daha Erken Bir Zamanda Geniş Kapsamlı Çatışma Hazırlığı Var

Ukrayna’ya sağlanan fonun belirsizliği devam ederken, Avrupalı müttefikler, Rusya’nın yeni saldırılar düzenlediği bir ortamda desteklerini artırmaya çalışıyor.

Rusya’nın çeşitli mali, ekonomik ve askeri göstergelerinin analizi, NATO ile geniş çaplı bir konvansiyonel çatışmaya hazırlandığını gösteriyor.

Rusya’nın yakın zamanda gerçekleşmeyecek olmasına rağmen, bu tür bir çatışmanın muhtemelen bazı Batılı analistlerin öngördüğünden daha kısa bir zaman diliminde planlanabileceğini ortaya koyuyor.

Rus ordusu, Ukrayna’daki savaşı desteklemek için yapısal reformlar gerçekleştirirken, aynı zamanda gelecekte NATO ile olası bir çatışmaya hazırlık amacıyla konvansiyonel yeteneklerini genişletiyor.

Rusya Savunma Bakanı Sergei Shoigu, Rus ordusunun 2024 sonuna kadar iki birleşik silahlı ordu, 14 tümen ve 16 tugay oluşturmayı planladığını iddia ederek, konvansiyonel askeri yeteneklerini güçlendirmeye yönelik devam eden çabaların ana hatlarını çizdi.

Ancak, şu anda Rusya’nın kısa ve orta vadede ihtiyaç duyacağı tümen ve oluşumları uygun şekilde istihdam edecek insan gücü, askeri altyapı ve eğitim kapasitesinden yoksun olduğu belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x