Maldivler’e giden Türk video çekip anlattı. Maldivler’de tatil Bodrum’dan daha ucuz

TÜİK verilerine göre, yüzde 75’i aşan enflasyon oranlarıyla Türkiye’de tatil yapmak neredeyse bir lüks halini aldı. Özellikle Antalya, Muğla-Bodrum ve İzmir gibi turizm merkezlerinde otel fiyatları son dönemde fahiş fiyatta artış gösterdi.

7 GECE 1 MİLYONA KADAR ÇIKTI

Geçen yıla kıyasla yüzde 100’ün üzerinde bir artışla, bir ailenin 7 gece her şey dahil bir otelde konaklaması 100 bin lirayı aşan rakamlara ulaştı.

Bazı lüks otellerde ise bu rakam 7 gecelik konaklama için 1 milyon liraya kadar çıkabiliyor.

YURT DIŞI TATİLLERİ TERCİH EDİLMEYE BAŞLANDI

Bu durum, yabancı turistlerin de alternatif destinasyonlara yönelmesine neden oluyor; Dubai, Paris, Yunanistan ve Mısır gibi ülkeler daha çok tercih ediliyor. Türkiye’nin Avrupa pazarındaki durumu ise Yunanistan ile neredeyse eşit seviyede.

GECELİK 180 BİN TL

Ancak, tam pansiyon ve her şey dahil seçeneklerde fiyatlar ortalama 50 bin TL’ye, orta segment otellerde ise 150 bin TL’ye kadar yükselebiliyor. En lüks otellerde ise gecelik fiyatlar 180 bin TL’ye varan seçenekler sunuyor.

5 GECELİK OTEL REZERVASYONU 50 BİN TL’YE KADAR ÇIKIYOR

Yüksek fiyatlar karşısında vatandaşlar daha uygun alternatifler aramakta. Antalya ve Muğla gibi tatil bölgelerinde, pansiyon ve apart konseptlerinde 5 gecelik konaklamalar 12 bin TL ile 16 bin TL arasında değişebiliyor.

YURT DIŞINDA İSE 10 BİN TL

Yüksek fiyatlar nedeniyle yurt içinde tatil yapmak zorlaşan vatandaşlar, gözlerini yurt dışına çeviriyor. Vizesiz gidilebilen Maldivler, Karadağ, Ukrayna, Gürcistan gibi ülkelerde 5 gecelik tatilin maliyeti ortalama 10 bin TL civarında.

MALDİVLER VİDEOSU VİRAL OLDU

Ucuz yurt dışı tatillerine olan ilgi artarken, sosyal medyada paylaşılan bir video dikkatleri üzerine çekti. Videoda, bir Türk gencinin Maldivler’de tatil yaptığı ve Antalya ile Bodrum’daki yüksek fiyatlarla kıyaslandığında Maldivler’in çok daha uygun olduğunu savundu.

Genç, okyanus manzaralı bir odada konaklıyor ve Türkiye’de bin ila 2 bin lira arasında bir maliyeti olan scuba diving gibi aktiviteleri 20-30 dolar gibi düşük bir maliyetle gerçekleştiriyor.

Genç, “Bodrum ve Antalya’da istenen fiyatlar dünyanın başka hiçbir yerinde yok. 50 bin lira ya da 100 bin lira ödemektense, vizesiz gidilebilen Maldivler’e gelin.

Okyanus manzaralı sonsuzluk havuzuna sahip bir otelde gecelik oda başı 3 bin liraya konaklayabilirsiniz.

Haziran ve Temmuz aylarında gidiş-dönüş uçak biletleri 11-12 bin lira civarında. Scuba diving ve diğer aktiviteler 20-30 dolar civarında. Yeme-içme fiyatları Türkiye ile hemen hemen aynı, hatta daha uygun. Yani, çok uygun fiyatlara harika bir ülkede tatil yapabilirsiniz” diyor.

Yeme-içme fiyatları Türkiye ile hemen hemen aynı, hatta daha uygun. Yani, çok uygun fiyatlara harika bir ülkede tatil yapabilirsiniz” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x