Ebrar Karakurt’tan Dikkat Çeken Açıklamalar!

Türk voleybolunun parlayan yıldızlarından biri olan Ebrar Karakurt, Lokomotiv Kaliningrad takımında gösterdiği etkileyici performansla adından söz ettirmeye devam ediyor. Milli takımda sergilediği başarılı performansların yanı sıra, transfer olduğu takımlarda da ön plana çıkan Ebrar, Rusya Ligi’nde gösterdiği üstün performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Sahadaki etkinliği ve takımına katkılarıyla bilinen Ebrar, sadece güçlü hücum yetenekleriyle değil, aynı zamanda savunmada da önemli bir rol oynayarak takımının başarısına katkı sağlıyor. Takım oyunundaki etkinliği ve liderlik özellikleriyle, Ebrar Karakurt, Lokomotiv Kaliningrad için vazgeçilmez bir oyuncu haline gelmiş durumda.

“BUNUN BİR PARÇASI OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM”

Odintsovo Zareçe deplasmanında 3-0 kazandıkları maçın ardından DHA’ya açıklamalar yapan milli oyuncu Ebrar Karakurt, Rusya’daki hayatından memnun olduğunu belirterek; “Biraz soğuk olmasına rağmen gayet keyifli geçiyor. Buradaki hayatımdan gayet memnunum. Beni desteklemek için herkesi maçlarıma bekliyorum. Voleybola ilgi de gayet güzel. Özellikle bizim taraftarımız çok iyi. Ama diğer şehirlerde de voleybola ilgi çok. Bir Türkiye değil ama burada da güzel. Bence voleybol Rusya’da yayılmakta olan bir spor ve kültür. Bunun da bir parçası olduğum için çok mutlu hissediyorum. Eğer oyunumla da onları mutlu edebiliyorsam ne mutlu bana.

Ruslarla birbirimize benziyoruz bence. Bana karşı da gayet samimiler. Etrafımda Türkçe bilen birçok kişi ve antrenör var. Burada her şey gayet güzel gidiyor” şeklinde konuştu.

Rusya Ligi’nde 4’üncü sırada bulunan Lokomotiv Kaliningrad’da takım arkadaşlarıyla uyumu ve saha içindeki liderliği, onun takımdaki rolünün sadece bir skorer olmadığını, aynı zamanda bir oyun kurucu ve motivasyon kaynağı olduğunu gösteriyor. Ebrar, sadece Türkiye’de değil, uluslararası alanda da voleybolun yükselen yıldızlarından biri olarak kendini kanıtlamış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x